• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Najbardziej znaczące atuty Unii Europejskiej

{Odkrywanie pięknej Portugalii
Portugalia to na pewno jeden z najładniejszych krajów w Europie. Chociaż ogólnie Portugalia jest sporo mniej znana wśród turystów, aniżeli Hiszpania, czyli sąsiad Portugalii, to nie jest powiedziane, iż Portugalia jest w jakimś stopniu gorszym państwem. Zwłaszcza, że Portugalia jest całkiem niedroga, na pewno tańsza, niż Hiszpania. Dobrze, co w takim razie warto zobaczyć w Portugalii? Cóż, trzeba jasno przyznać, iż Portugalia ma całkiem sporo do zaoferowania. Początkowo warto pod uwagę wziąć Lizbonę. Naturalnie Lizbona to stolica i największe miasto w Portugalii. To także najbogatsze miasto, jego mieszkańcom daleko do stereotypu typowego Portugalczyka.
Mowa tutaj o tym, iż Lizbona jest kilkukrotnie bardziej zamożna, niż inne rejony kraju, który może nie jest biedny, ale jednak daleko mu do zamożności – przykładowo za kilka lat nasz kraj będzie bogatszy od Portugalii. Lizbona to jedna z najpiękniejszych stolic, chociażby dlatego, że jest bardzo klimatyczna. Jeżeli już mówimy o klimacie, nie można nie wspomnieć o wspaniałych plażach, które są wymarzone dla zwolenników plażowania i kąpieli w ciepłej wodzie. Choćby miejscowość Lagos jest rewelacyjnym miejscem na odpoczynek. A na koniec warto wspomnieć o słynnym mieście Porto. Porto to ładne miasto, które jest nie tylko ładne, lecz także w jakimś stopniu oryginalne.|Włochy – jeden z najpiękniejszych krajów w Europie
Wiele osób nawet myśli, iż Włochy to najładniejszy kraj na całym świecie. Trudno generalnie dziwić się powszechnemu uwielbieniu Włoch, przecież Włochy mają do zaoferowania nie tylko piękne miasta bądź ciepłe plaże, lecz także dały dla nas wybitnych artystów, przepyszne jedzenie czy szybkie auta. Warto jednakże skupić się na zwiedzaniu Italii. Doskonałym rozwiązaniem jest to, aby do Włoch dostać się za pośrednictwem linii lotniczych. Z polskich miast codziennie latają jakieś samoloty do Włoch – przede wszystkim chodzi o Rzym oraz Mediolan. I to właśnie Rzym oraz Mediolan warto na początku odwiedzić.
Choć akurat Mediolan bardzo często zbiera negatywne opinie, a więc najbardziej wskazanym punktem startowym jest Rzym – jedno z najpiękniejszych miast na świecie. Warto również zwiedzić Wenecję, która jest bardzo urokliwym miastem, wprost stworzonym dla niepoprawnych romantyków. Dobre są również miejscowości położone w Toskanii. Naturalnie chodzi o słynną Florencję, która jest rajem dla miłośników kultury. Nie można nie zobaczyć Pizy, zwłaszcza Krzywej Wieży, lecz także warta uwagi jest Siena – nieduże miasto, które jest jednakże jednym z najładniejszych miejsc na świecie. Ogólnie Włochy mają tak wiele do zaoferowania, iż zabraknie dnia, aby omówić wszystkie piękne miejsca. To pokazuje znaczenie tego kraju.|Grecja doskonałym wyborem na urlop
Każdy spośród nas z niecierpliwością czeka na tenże wspaniały czas jakim jest urlop. Po długich tygodniach nurzącej pracy wreszcie przychodzi ta chwila gdy możemy wraz z rodziną wyjechać na wspólny odpoczynek. Teraz możliwości w tym zakresie mamy tak dużo, iż ciężko jest wybrać. Warto zapoznać się szczegółowo z propozycjami przeróżnych agencji turystycznych, które mają nierzadko do zaoferowanie wiele ciekawych lokalizacji w atrakcyjnej cenie.
Jeśli tylko mamy tego rodzaju sposobność i chcielibyśmy nieco zaoszczędzić, warto wybrać czas na wakacje w nie tak bardzo popularnych miesiącach. Oprócz tego, iż ceny wówczas są znacznie niższe, to liczba turystów w najpopularniejszych miejscach jest również mniej przytłaczająca. Decydując się na cel naszego wyjazdu pamiętajmy także żeby oprócz wartości wypoczynkowych, do których zalicza się plaża lub dobrej klasy hotel, pomyśleć także o jakiś atrakcjach.
Fantastycznym miejscem, w którym można połączyć ze sobą wspaniałą temperaturę oraz ciekawe zabytki do zwiedzania jest zapewne Grecja. Stolica tegoż kraju, a więc Ateny, jest zupełnie przesiąknięta wielką historią, którą wszyscy powinni znać. Decydując się na wyjazd do Grecji można być pewnym, że nie dopadnie nas znużenie. Każdego dnia bowiem Ateny zachwycą nas kolejnymi przepięknymi budowlami oraz opowieściami.|Wspaniała podróż do Australii
Australia to kraj, który według naprawdę wielu ludzi może uchodzić za niemal prawdziwy raj. W końcu to piękne państwo, gdzie ciągle świeci słońce, zarobki są wysokie, a na dodatek cały kraj jest doskonale zorganizowany. Nie dziwi w takim razie to, że Australia jest miejscem, do którego chce wybrać się naprawdę wielu podróżnych. Jeżeli należysz do tego grona, powinieneś głównie wiedzieć, że wycieczka do Australii to bardzo duży wydatek. To przecież kraj położony na samym końcu świata – z naszego punktu widzenia, zatem same bilety lotnicze kosztują majątek. Jednakże jeżeli naprawdę się postaramy, zapewne uda nam się zwiedzić ten wspaniały kraj. Trzeba po prostu ustalić dla siebie cel!
A należy jasno napisać, iż Australia może zaoferować dla turystów dużo atrakcji turystycznych. Oczywiście Sydney, które we wszystkich rankingach jest zamieszczane na pierwszych miejscach, jeśli pod uwagę się weźmie satysfakcję mieszkańców z życia. Sydney ma do zaoferowania bardzo dużo zabytków, na przykład słynną Operę, lecz również dużo innych miejsc. Ciekawym miejscem jest również Melbourne – a więc miasto, w którym jest organizowany Australian Open. Co ciekawe, w Australii raczej nie mieszka wielu ludzi – ok. 20 milionów. Można śmiało powiedzieć, że zdecydowana większość mieszkańców Australii mieszka w wielkich miastach na wschodzie – choć jest również spore miasto Perth, które jest zlokalizowane na zachodzie, a więc jego mieszkańcy są niejako odosobnieni.|Odwiedź Kanadę!
Kanada jest drugim pod względem zajmowanej powierzchni krajem na świecie, który oferuje nam całe mnóstwo naprawdę pięknych widoków oraz Najbardziej znaczące zalety UE
Choć Unia Europejska to aktualnie siedlisko potężnej biurokracji oraz wartości, które generalnie nie służą naszemu kontynentowi, w tym także Polsce, to jednakże wydaje się, że z naszego punktu widzenia Unia Europejska ma o wiele więcej plusów, aniżeli minusów. Przecież jeśli po 1989 roku byśmy nie poszli za Unią Europejską, Zachodem, bylibyśmy dużo biedniejszym krajem, które do tego byłoby pod strefą wpływów Rosji. Definitywnie żadna osoba, która choćby trochę orientuje się na kwestiach związanych z geopolityką, dobrze wie, iż wybór Polski był prosty – UE, Zachód albo Rosja, Wschód. Takie są fakty, zatem trudno dyskutować z nimi.
Dużym plusem wejścia Polski do UE jest otworzenie dla Polaków granic. Oczywiście na przykład mieszkańcy Szwajcarii także nie mają większych kłopotów z przekraczaniem granic, lecz to bardzo specyficzne państwo. Nie można również zapominać o setkach miliardów euro z unijnych funduszy. Chociażby autostrady są przynajmniej częściowo budowane za te pieniądze, które dała nam Unia Europejska. Nie można zapominać, iż jakimś plusem UE jest także to, że możemy inwestować bez przeszkód pieniądze w na przykład Wielkiej Brytanii bądź Hiszpanii. Wydaje się zatem, iż to bardzo dobrze, że w 2003 roku nasi rodacy powiedzieli tak UE. Jeśli nie Unia Europejska, to co?

1. Sprawdź to

2. Wejdź

3. Sprawdź to

4. Dowiedz się teraz

5. Znajdź tutaj

Categories: Turystyka

Comments are closed.